آدرس   اصفهان ، میدان لاله ، خیابان زینبیه جنوبی ، روبروی پارک لاله ، موسسه خیریه مجتمع فاطمیه اصفهان                     تلفن: 14-34703011-031

درباره ما

 

 

 

موسسه خیریه مجتمع فاطمیه اصفهان ، پس از بازگشت آیت الله حاج شیخ جعفر آزادمنش -حفظه الله تعالی- از نجف اشرف، در سال 1353 توسط معظم له و تحت اشراف تنی چند از علمای وقت ، بویژه حضرت آیت الله حاج شیخ حسن صافی اصفهانی -قدّس سره- تاسیس شد.

شروع فعالیت این موسسه همزمان با تأسیس صندوق قرض الحسنه فاطمیه بوده است. این صندوق با هدف اعطای وام قرض الحسنه با ضوابط شرعی ، در سال 1356 به ثبت رسید. مساحت مکان اولیه صندوق بالغ بر 270 مترمربع بوده است . گفتنی است درحال حاضر صندوق فاطمیه جهت تسهیل امور به مکانی نزدیک سایر واحد های مجتمع و در فضائی به وسعت نزدیک 50 مترمربع منتقل شده است و مکان قدیمی صندوق قرض الحسنه فاطمیه طی طرح و برنامه پیش بینی شده پس از اعمال تغییرات و تجهیز به یک مرکز فرهنگی مذهبی تبدیل خواهد شد.هم اکنون این صندوق با داشتن 3000 عضو و نزدیک به 1000 عضو فعال؛ به روند رو به رشد خود ادامه میدهد.

در سال 1363 با احداث حسینیه و کلنگ زنی آن توسط اسوه تقوا و فضیلت حضرت آیت الله حاج شیخ حسن صافی اصفهانی –قدّس سره- فعالیت مجتمع فاطمیه ادامه پیدا کرد. در این حسینیه علاوه بر برگزاری نماز جماعت ظهر-عصر و مغرب-عشا، جلسات مختلفی شامل: دعای کمیل و دعای ندبه هر هفته ، دعای ابوحمزه ثمالی در کلیه شبهای ماه مبارک رمضان و احیای شب های قدر، برگزاری جلسات مختلف به مناسبت اعیاد و ایام شهادت اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام)  و عزاداری شبهای ماه محرم و صفر ؛ برگزار می گردد.

ویژه برنامه ی جشن باشکوه ولادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) که همه ساله برگزار می گردد، برگ زرینی در افتخارات حسینیه فاطمیه می باشد.

در ادامه ی راه ؛ نیاز مردم منطقه به امور فرهنگی و مسائل بهداشت و درمان؛ در صدر اهداف مؤسسین مجتمع قرار گرفت که در نهایت افتتاح کتابخانه ، سالن مطالعه و همچنین ارائه ی خدمات پزشکی گسترده با حداقل هزینه و تعرفه درمانی تحت عنوان دارالشفا ، پاسخی مناسب به این نیاز و مطالبات حقه ی مردم منطقه بود.

 

امور فرهنگی مجتمع فاطمیه شامل واحدهایی چون مخزن کتابخانه ؛ سالن های مطالعه خواهران و برادران؛ دفتر امور فرهنگی و سالن جلسات و سمینارهاست . برگزاری دوره های آموزشی  در حوزه های فرهنگی ، آموزشی ، درسی ، هنری و مذهبی از دیگر فعالیت های این بخش است.

دارالشفا فاطمیه نیز با خرید یک باب منزل مسکونی در سال 1372 به متراژ 204 متر در جوار حسینیه و اعمال تغییرات کاربری لازم به روی آن آغاز به کار کرد و در سال 1373 همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) به دست با کفایت حضرت آیت الله العظمی حاج شیخ حسن صافی اصفهانی -رحمت الله علیه- رئیس وقت حوزه علمیه اصفهان ، طی مراسمی خاص افتتاح گردید.

روند خریداری زمین های اطراف و الحاق آن به مجتمع فاطمیه و رشد و توسعه همه جانبه  دارالشفا روز به روز افزون شد تا جایی که اکنون با داشتن فضایی به مساحت 4000 مترمربع در پنج طبقه و در بخش های : درمانگاه عمومی و تخصصی ، آزمایشگاه ، دندان پزشکی ، رادیولوژی و سونو گرافی ، داروخانه و فیزیوتراپی و با بیش از 150 پرسنل فعال، با افتخار به خدمت رسانی به مراجعین مشغول است.

 

موسسه خیریه مجتمع فاطمیه که در خیابان لاله (زینبیه) جنوبی اصفهان واقع شده است در ابتدا با فضایی به وسعت 270 مترمربع آغاز به کار نمود و در ادامه ی کار خود به لطف خدا و عنایات خاصه حضرت صدیقه طاهره(سلام الله علیها) و درایت مؤسس مجموعه و هیات مدیره؛ از نظر کمی و کیفی توسعه ای روز افزون داشته است ؛ به گونه ای که اکنون با فضایی به وسعت تقریبی 7000 مترمربع در بخش های حسینیه ؛درمانگاه؛ امور فرهنگی و کتابخانه ؛ خیریه و ....به ارائه خدمات می پردازد.

 

این موسسه خیریه توانسته است طی سالهای فعالیت خود مقبولیت خوبی میان آحاد مردم منطقه کسب کند. به طوری که روزانه در بخش های مختلف پاسخگوی بیش از 1500نفر مراجعه کننده می باشد.

 

کاربران آنلاین

هم اکنون 0 کاربر آنلاین هستند.

گزارشات تصویری